تبلیغات
پرچمداران بصیرت - مطالب آذر 1390

مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم

فراخوان ثبت نام دوره آموزش وبلاگ و وب سایت نویسی

تاریخ:دوشنبه 28 آذر 1390-02:48 ب.ظ

قابل توجه دانشجویان خواهر و برادر!

عزیزانی که علاقمند به شرکت در دوره ی آموزش وبلاگ نویسی هستند می توانند تا پایان دی ماه به مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان مراجعه فرمایند.

در پایان این دوره آموزشی به دوستانی که موفق به گذراندن موفق دوره گردند, مدرک آموزش وبلاگ نویسی اعطا خواهد شد.نوع مطلب : اخبار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

تاریخ:دوشنبه 7 آذر 1390-10:32 ق.ظ

 

(سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی)

هنوز نیم قرن از حجه الوداع نگذشته، امت محمد، تیغ بر اوصای او کشیده اند و با نام اسلام، قلب اسلام را که امام است، می درند! اجسامشان به جانب قبله نماز می گزارند، اما ارواحشان هنوز همان اصنامی را می پرستند که ابراهیم شکسته بود، ... و ای کاش تا همین جا بسنده می کرد و قلب قبله را با تیغ نمی درید! عجبا! جهان را ببین که چه سان وارونه می شود!


باز باران، با ترانه              می خورد بر بام خانه

یادم آمد کربلا را               دشت پر شور و بلا را

گردش یک ظهر غمگین، گرم و خونین

لرزش طفلان نالان، زیر تیغ و نیزه هارا

با صدای گریه های کودکانه

واندرین صحرای سوزان

می دوید طفلی سه ساله

پر ز ناله، دلشکسته، پای خسته

باز باران

قطره قطره، می چکد از چوب محمل

خاکهای چادر زینب، به آرامی شود گل

آه باران

کی بباری برتن عطشان یاران

تر کنند از آن گلو را

آه باران! ...

 نوع مطلب : مطالب فرهنگی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آنچه حسین علیه السلام نگرانش بود

تاریخ:دوشنبه 7 آذر 1390-10:30 ق.ظ

امام حسین

امام حسین علیه السلام همواره به دنبال فرصتی بود تا بر ضد حکومت ظالمانه و غاصبانه بنی امیه قیام کرده و بساط ظلم و ظالم را برچیند.

فرصتی که در زمان امام حسن علیه السلام و حتی سالها پس از شهادت آن حضرت به شکل جدی رخ نداد! ولی هر چه که زمان به پایان عمر معاویه نزدیک می شد با تلاشهای نامحسوسی که امام حسن و امام حسین علیهماالسلام انجام داده بودند شرایط اجتماعی برای یک قیام علنی آماده تر می شد از این رو امام حسین علیه السلام رفته رفته، جنگ تبلیغاتی با معاویه را تشدید كرد تا آنكه یك سال قبل از مرگ معاویه، در مِنی و در جمع 200 نفر از اصحاب پیامبر صلی الله علیه وآله و بیش از 500 تن دیگر از نخبگان جهان اسلام در خطبه ای به تفصیل، حقوق اهل بیت علیهم السلام را یادآور شد

و آنان را به احیای آن و مبارزه با ظلم فرا خواند. امام علیه السلام با چنین كارهایی، برای قیام بر ضدّ حكومت بنی امیّه پس از مرگ معاویه، زمینه سازی می كرد و منتظر فرصت مناسب بود .

یك سال پیش از مرگ معاویه، امام حسین علیه السلام عازم حج شد و عبد اللّه بن عبّاس و عبد اللّه بن جعفر نیز با او بودند. امام علیه السلام حاجیان بنى هاشم چه مرد و چه زن؛ وابستگان و پیروانشان و نیز هر كس از انصار را كه خود یا خانواده اش را مى شناخت، گرد آورد؛ پیك هایى را هم فرستاد تا تمام اصحاب پیامبر صلى الله علیه و آله را كه آن سال به حج آمده و به صلاح و عبادتْ معروف بودند را در آن گردهمایی حاضر کنند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : مطالب فرهنگی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

داستانهای شگفت انگیز از زیارت عاشورا

تاریخ:دوشنبه 7 آذر 1390-10:28 ق.ظ

زیارت عاشورا

عارف فرزانه آیت اللّه بهجت (ره) می فرمود: مضمون زیارت عاشورا گواه و روشن كننده عظمت آن است، مخصوصاً وقتى آنچه در سند زیارت ملاحظه می كنیم که امام صادق علیه السلام به صفوان مى فرماید: زیارت عاشورا را بخوان و در خواندن آن استمرار داشته باش، من به خواننده آن چند چیز را تضمین می كنم:

زیارت او قبول، تلاشش مشکور و حاجت وى از جانب خداوند متعال بر آورده می شود و با دست خالى باز نخواهد گشت. اى صفوان! این را با ضمانتى از پدرم، و پدرم از امیرالمؤمنین علیه السلام و ایشان از حضرت رسول صلّى الله علیه وآله و رسول خدا از جبرئیل و جبرئیل از خداوند عزّوجلّ دریافت نموده، هر یك از آنها این زیارت را با این ضمانت تضمین نمودند، خداوند عزّوجل به ذات اقدس خود قسم خورده كه هركس زیارت كند حسین علیه السلام را به این زیارت از نزدیك یا دور و دعا كند به این دعا، زیارت و دعاى او را قبول مى كنم و خواسته اش هرچه باشد بر آورده سازم. پس از درگاه من با ناامیدى و زیان باز نگردد و او را به برآمدن حاجتش، و رسیدن به بهشت و آزادى از دوزخ خرسند و خوشحال مى كنم و شفاعت او را در حق هر كس كه شفاعت كند بپذیرم


ادامه مطلب

نوع مطلب : مطالب فرهنگی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری کارگاه نشریات(جلسه اول)

تاریخ:یکشنبه 6 آذر 1390-05:34 ب.ظ

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب...

در ضمن متن صحبت های استاد و ادامه تصاویر جلسه اول دوره آموزش نشریات را می توانید با مراجعه حضوری به دفتر فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم واقع در خیابان صفائیه کوچه ممتاز  تهیه فرمایید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : نشریات 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری از مراسم سالروز تشکیل بسیج دانشجویی

تاریخ:یکشنبه 6 آذر 1390-01:34 ب.ظ

تصاویر مراسم دوم آذر روز بسیج دانشجویی به فرمایش امام خمینی در سال 1367

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب...

در ضمن فیلم و ادامه تصاویر این مراسم را می توانید با مراجعه حضوری به دفتر فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم واقع در خیابان صفایه کوچه ممتاز  تهیه فرمایید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اخبار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اولین دوره آموزش نشریات بسیج دانشجویی استان قم

تاریخ:جمعه 4 آذر 1390-06:50 ب.ظ


دانشجویان بسیجی خواهر و برادر!

اولین دوره آموزش نشریات بسیج دانشجویی استان قم, جمعه 4 آذر ماه سال جهاد اقتصادی با موضوع رسانه آغاز شد.

دانشجویانی که علاقمند به شرکت در ادامه ی این کلاس ها هستند می توانند با مراجعه حضوری به قسمت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم واقع در صفائیه کوچه 24 (ممتاز) به صورت رایگان ثبت نام و از جلسه بعد در کلاس ها شرکت نمایند.

ضمنا در پایان دوره, به دانشجویانی که آزمون پایان دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند, گواهی معتبر دوره, با مهر وزارت ارشاد و سازمان بسیج دانشجویی اعطا خواهد شد.

مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قمنوع مطلب : نشریات 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo