تبلیغات
پرچمداران بصیرت - رشد شتابنده‌ی علمی ایران قائم به هیچ فردی نیست

مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم

رشد شتابنده‌ی علمی ایران قائم به هیچ فردی نیست

تاریخ:پنجشنبه 22 دی 1390-10:11 ب.ظ

 دست جنایتكاری كه این ضایعه [شهادت استاد دانشمند مرحوم آقای دكتر مسعود علی‌محمدی] را آفرید، انگیزه‌ی دشمنان جمهوری اسلامی را كه ضربه زدن به حركت و جهاد علمی كشور است، افشاء و برملا كرد. بیگمان همت دانشمندان و استادان و دانش پژوهان كشور، به رغم دشمن،‌ این انگیزه‌ی خباثت آلود را ناكام خواهد گذاشت.
پیام تسلیت در پی شهادت دكتر علی‌محمدی؛ 1388/10/25

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif شهادت این دانشمندان برجسته در راه آرمانهای بلند و الهی، به كشور، انقلاب اسلامی، ملت ایران و محیط علمی آبرو بخشید و آنان با این شهادت، به بالاترین رتبه از ارزشهای معنوی دست یافتند.
اجر و پاداش الهی برای این جانفشانی ها و خونهای به ناحق ریخته، بزرگترین تسلی است ضمن آنكه قدردانی و ارزش گذاری مردم و رسانه ها، تسلای دیگری برای تحمل این حادثه سخت و سنگین است و این صبر و تحمل شما، موجب جلبِ رحمت الهی می شود.
راه معنوی و علمی آنان را ادامه دهید و چراغ پرفروغی برای ارشاد و راهنمایی جوانان این سرزمین باشید.
بیانات در منزل شهیدان دكتر شهریاری و دكتر علی‌محمدی؛ 1389/11/4

عزیزان من! فشارهائى كه در طول این سى و سه سال بر ایران اسلامى، بر جمهورى اسلامى وارد شد، شاید بشود گفت علت اصلى همین بود كه نگذارند یك الگو در مقابل چشم مردم مسلمان منطقه به وجود بیاید؛ چون بدون الگو، حركتها دشوار است؛ با وجود الگو، حركتها آسان است. وقتى یك ملتى الگو شد، یك حركتى الگو شد، تشویق میكند، استعدادها را به حركت درمى‌آورد. میخواستند این نشود.
تحریم میكنند، براى اینكه به خیال خودشان كشور را از لحاظ اقتصادى ضعیف كنند، تا دیگران نگاه كنند، بگویند اسلام ملت را از لحاظ اقتصادى به عقب میراند. دانشمند را ترور میكنند تا حركت علمى را متوقف كنند، تا ملت ایران نتواند حركت عظیم و پیشرفته‌ى علمىِ خودش را كه به بركت اسلام و انقلاب است، روى دست بگیرد و به دنیا نشان بدهد، به امت اسلامى نشان بدهد. تهمت میزنند به اختناق، به ضدیت با حقوق بشر و از این قبیل چیزها متهم میكنند، براى اینكه افكار عمومى دنیا را برگردانند؛ لیكن با وجود همه‌ى این تلاشها، این تبلیغات، این خباثتها، انقلاب درخشید و دارد میدرخشد.
بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقى؛ 1389/11/27

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif نكته‌ی مهم و تكان‌دهنده‌ی دیگر، محاسبات شیطانی قدرت‌های مسلّطی است كه بهره‌برداری از تروریسم را به مثابه‌ی ابزاری برای رسیدن به هدف‌های نامشروع، وارد چرخه‌ی سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود كرده‌اند.
...
نمونه‌ی دیگر، رژیم ایالات متحده‌ی امریكا است كه در چند دهه‌ی اخیر، سیاهه‌ی بالابلندی از رفتارهای تروریستی و نیز پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از تروریست‌های سازمان‌یافته در كشورهای این منطقه، پدید آورده است. حملات مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین به خانوارهای بی‌دفاع در روستاها و مناطق محروم در افغانستان و پاكستان كه بارها جشن عروسی آنها را به عزا مبدّل كرده است، جنایات بلك واتر در عراق و كشتار شهروندان و نخبگان عراقی، كمك به گروه‌های بمب‌گذار در ایران و عراق و پاكستان، ترور دانشمندان هسته‌ای در ایران با همكاری موساد، سرنگون كردن هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس و كشتن حدود سیصد كودك و مرد و زن مسافر و ... گوشه‌هایی از این سیاهه‌ی ننگین و فراموش‌نشدنی است.
پیام به همایش بین‌المللی مبارزه جهانی با تروریسم؛ 1390/4/3

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif فرض بفرمائید در كشور ترور اتفاق مى‌افتد؛ شهید على‌محمدى، شهید شهریارى، شهید رضائى‌نژاد را ترور میكنند. خب، این یك كار تروریستى است. یك وقت به این مسئله به چشم یك عمل تروریستىِ ضد امنیتى نگاه میكنیم؛ خب، انسان غصه هم میخورد؛ چند تا دانشمند ما مورد اصابت جنایت دشمن - یك چند تا تروریست - قرار گرفتند. یك وقت نه، با همان چشمِ جبهه‌اى نگاه میكنید: این یك حركت در مجموعه‌ى حركتهاى خصمانه‌ى علیه نظام اسلامى است. مثلاً در جبهه‌ى جنگ مرزى با عراق - كه هشت سال جنگ داشتیم - یك جا اگر چنانچه توپخانه‌ى دشمن كار كند، معنایش این نیست كه دشمن با اینجاى بالخصوص كار دارد؛ این معنایش این است كه این یك حركتى است كه دشمن دارد اینجا انجام میدهد، احتمالاً براى اینكه شما حواستان به اینجا منعطف شود، او به یك جاى دیگر حمله كند - به قول خودشان حركتهاى پشتیبانى، كه این در واقع حیله است - یا براى این است كه رزمنده‌ى ما را در اینجا تضعیف كند تا مثلاً بتواند یك حمله‌ى سراسرى انجام دهد. وقتى با این چشم نگاه میكنید، معلوم میشود كه دشمن به دنبال كوبیدن حركت علمى در كشور است؛ یعنى یكى از حلقه‌هاى توطئه‌ى دشمن این است. چند تا حلقه‌ى به‌هم‌پیوسته وجود دارد؛ مثلاً حلقه‌هاى تحریم اقتصادى، ترویج ابتذال، ترویج مواد مخدر، كارهاى امنیتى، ایجاد تزلزل در مبانى و مسائل اعتقادى؛ چه اعتقاد به اسلام، چه اعتقاد به انقلاب. اینها حلقه‌هاى گوناگونِ به‌هم‌پیوسته است؛ یكى از این حلقه‌ها هم - كه مكمل این زنجیره است - كوبیدن حركت علمى در كشور، با ترساندن دانشمند ما، با حذف دانشمند ماست. با این چشم به قضیه نگاه كنیم.
بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان؛ 1390/5/15

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif یكى از اركان و ستونهاى اصلىِ ایستادگى كنونى ملت ایران عبارت است از پیشرفتهاى علمى كشور؛ كه به دنبال این پیشرفتهاى علمى، پیشرفتهاى عملى و اجرائى هم در موارد بسیارى بوده. ایستادگى ملت ایران، در دنیا یك حادثه‌ى باشكوه است. ما توى قضیه قرار داریم. آن كسانى كه از بیرون نگاه میكنند، عظمت این ایستادگى را بیشتر احساس میكنند.

 شما ملاحظه كنید؛ قدرتهاى اقتصادى اول دنیا، قدرتهاى علمى درجه‌ى یك دنیا، قدرتهاى نظامى و امنیتى ردیف اول دنیا، امروز یك جبهه‌ى وسیعى را در مقابل این ملت تشكیل دادند. اینجور نیست؟ هر كارى هم از دستشان برمى‌آید، دارند میكنند. تهدید امنیتى میكنند، تهدید اجتماعى میكنند، تهدید سیاسى میكنند، دانشمند ما را ترور میكنند، تحریم میكنند، فشارهاى سیاسى فراوان وارد میكنند، دائم تهدید به تحرك نظامى میكنند، در داخل تا هر جا دستشان برسد، فتنه‌انگیزى و آشوب‌آفرینى میكنند؛ اما ملت ایران و جمهورى اسلامى با كمال قدرت و استقامت در مقابل همه‌ى اینها ایستاده؛ آن «بله»اى را كه به‌زور میخواهند از او بگیرند، آن «بله» را نمیدهد. آن «بله» عبارت است از تعظیم در مقابل قدرت مسلط جهانى - نظام سلطه - این كار را نمیكند. ما كه در مقابل نظام سلطه‌ى جهانى «نه» میگوئیم، این نه، «نه»ى به علم نیست، «نه»ى به تمدن نیست، «نه»ى به پیشرفت نیست، «نه»ى به تجربه‌هاى متراكم بشرى نیست؛ «نه» به سلطه‌طلبى و زیاده‌خواهى و استعباد و به زیر مهمیز كشیدن ملتهاست؛ این «نه» را ما گفتیم، پایش هم ایستادیم؛ «انّ الّذین قالوا ربّنا اللَّه ثمّ استقاموا». ایستادگى ملت ایران، خیلى ایستادگى باشكوهى است.
...
خب، من قصدم این نیست كه مناقب دانشگاه را در جمع دانشگاهى‌ها بگویم؛ من از این میخواهم یك نتیجه‌اى بگیرم. دشمن ما از این مركز قدرت‌افزائى غافل نیست و غافل نخواهد بود؛ این را همه بدانیم. هر چیزى كه مایه‌ى عزت كشور و عزت ملت و ایستادگى ملت و استقامت ملت است، بدون شك آماجى از آماجهاى دشمن است. احساس دینى، احساس انقلابى، استقلال‌طلبى و هرچه كه در این زمینه هست - از جمله با این بیانى كه عرض شد، دانشگاه - آماج دشمن است. در دانشگاه چه كار میخواهند بكنند؟ دشمن على‌القاعده دو تا كار را براى دانشگاه ما برنامه‌ریزى میكند: یكى علم‌زدائى، یكى دین‌زدائى؛ از دانشگاه علم‌زدائى بشود، از دانشگاه دین‌زدائى بشود. علم‌زدائى از دانشگاه چگونه است؟ یكى از كارهاى كوچكش همین ترور دانشمندان است؛ كه آخرى‌اش همین دو سه تا دانشمند عزیز هسته‌اى ما بودند كه در این یك سال اخیر از دست ما گرفته شدند. برنامه، وسیع‌تر از اینهاست؛ این یكى از آسانترینهایش است. پیچیده‌تر از این، این است كه دانشگاه ما را، استاد ما را و دانشجوى ما را به كار غیر علمى سرگرم كنند؛ نگذارند این شكوفائى علمى كه آرزوى ماست، تحقق پیدا كند.
بیانات در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌ها؛ 1390/6/2

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif اگر دانشمندِ علاقه‌مند به سرنوشت كشور، آماده‌ى فداكارى در این راه - فداكارى به حسب خودش - در یك كشورى وجود داشت، آن كشور رشد میكند. چیزى كه میتواند این نیرو را به وجود بیاورد، این پیشرفت را به وجود بیاورد، بهتر از همه چیز، ایمان است. اگر این ایمان بود، كشور پیشرفت میكند. پیشرفتهاى علمى‌اى كه امروز در كشورمان وجود دارد - كه البته حتماً به آنها قانع نیستیم - ارزش و قیمت ذاتى‌اش از پیشرفتهاى متعارف علمى در دنیا بمراتب بیشتر است. چرا؟ چون ما از تبادل علمى، از استفاده‌ى علمى، از كمك علمى دیگران محروم بودیم. ما زیر فشار بودیم، درها به روى ما بسته بود؛ در عین حال شخصیتهاى برجسته‌اى پیدا شدند، «شهید شهریارى»اى پیدا شد - كه البته ده‌ها نفر مثل او در بین ما بودند و الحمدللَّه هستند - ده‌ها و صدها نفر در رشته‌هاى مختلف پیدا شدند كه اینها كارهاى برجسته‌اى كردند؛ هیچ استفاده‌اى هم از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاى غرب و از اساتید غربى نكردند. البته از دستاوردهاى غرب حتماً استفاده كردند؛ باید هم بكنیم.
بیانات در دیدار جمعى از نخبگان و برگزیدگان علمى؛ 1390/7/13

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif این ترور بزدلانه كه عاملان و طراحانش هرگز جرأت نخواهند كرد به جنایت كثیف و پلید خود اعتراف كنند و مسئولیت آن را بپذیرند مانند دیگر جنایات شبكه‌ی تروریزم بین‌الملل دولتی، با طراحی یا همراهی سرویسهای سیا و موساد عمل شده و نشانه‌ی به بن‌‌بست رسیدنِ استكبار جهانی به سردستگی آمریكا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‌ی ایران اسلامی است. آنها در این رفتار شنیع و قساوت‌آمیز نیز شكست خواهند خورد و به اغراض پلید و شریرانه‌ی خود دست نخواهند یافت. رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش كه با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانائی چون مصطفای شهید رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یك جنبش تاریخی و برخاسته از یك عزم خلل‌ناپذیر ملی است. ما به كوری چشم سران اردوگاه استكبار و نظام سلطه، این راه را با قوت و اراده‌ی راسخ دنبال خواهیم كرد و پیشرفت رشك‌آور ملت بزرگ خود را به رخ دشمنان عنود و حسود خواهیم كشید، و البته از مجازات مرتكبان این جنایت و عاملان پشت صحنه‌ی آن هم هرگز چشم‌پوشی نخواهیم كرد.
پیام تسلیت در پی شهادت دانشمند نخبه‌ی جوان شهید احمدی روشن؛ 1390/10/22

پیام تسلیت در پی شهادت نخبه‌ی جوان شهید احمدی روشن

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی ضمن تسلیت شهادت دانشمند جوان، شهید احمدی‌روشن در حادثه تروریستی در تهران، این ترور بزدلانه را نشانه‌ی به بن‌بست رسیدنِ استكبار جهانی به سردستگی آمریكا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‌ی ایران اسلامی دانستند.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت دانشمند نخبه‌ی جوان، شهیدمصطفی احمدی روشن، اندوه دیگری بر دل دوستداران دانش و متعهدان به پیشرفت جمهوری اسلامی نهاد. ما همگی شریك غم پدر و مادر و همسر و فرزند این جوان مظلوم و برجسته و سرافرازیم.
این ترور بزدلانه كه عاملان و طراحانش هرگز جرأت نخواهند كرد به جنایت كثیف و پلید خود اعتراف كنند و مسئولیت آن را بپذیرند مانند دیگر جنایات شبكه‌ی تروریزم بین‌الملل دولتی، با طراحی یا همراهی سرویسهای سیا و موساد عمل شده و نشانه‌ی به بن‌‌بست رسیدنِ استكبار جهانی به سردستگی آمریكا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‌ی ایران اسلامی است. آنها در این رفتار شنیع و قساوت‌آمیز نیز شكست خواهند خورد و به اغراض پلید و شریرانه‌ی خود دست نخواهند یافت. رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش كه با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانائی چون مصطفای شهید رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یك جنبش تاریخی و برخاسته از یك عزم خلل‌ناپذیر ملی است. ما به كوری چشم سران اردوگاه استكبار و نظام سلطه، این راه را با قوت و اراده‌ی راسخ دنبال خواهیم كرد و پیشرفت رشك‌آور ملت بزرگ خود را به رخ دشمنان عنود و حسود خواهیم كشید، و البته از مجازات مرتكبان این جنایت و عاملان پشت صحنه‌ی آن هم هرگز چشم‌پوشی نخواهیم كرد.

اینجانب شهادت این عزیز را به والدین و همسر و فرزندش و به جامعه‌ی علمی و دانشگاهی كشور و به عموم دوستداران و متعهدان نهضت علمی فراگیر، تبریك و تسلیت میگویم و برای آنان صبر و سكینه‌ی الهی و برای شهید عزیزمان علو درجات اخروی را از خداوند متعال مسألت میكنم و یاد شهیدان علیمحمدی و شهریاری و رضائی‌نژاد را گرامی میدارم.
سیدعلی خامنه‌ای
22/دیماه/1390


نوع مطلب : اخبار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Foot Issues
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:49 ب.ظ
Hey there! I know this is kind of off-topic but I had to
ask. Does managing a well-established blog such as yours require a
lot of work? I am brand new to blogging however I do
write in my diary daily. I'd like to start a blog so I will
be able to share my personal experience and thoughts online.
Please let me know if you have any suggestions or tips for brand
new aspiring bloggers. Appreciate it!
Consuelo
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:41 ق.ظ
Having read this I believed it was very enlightening. I appreciate you taking the time and effort
to put this short article together. I once again find myself spending a lot of time both reading
and leaving comments. But so what, it was still worth it!
BHW
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 05:59 ب.ظ
My relatives all the time say that I am wasting my time here at net, however I know I am
getting experience everyday by reading such fastidious articles
or reviews.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 06:37 ب.ظ
Thanks for finally talking about >پرچمداران بصیرت - رشد
شتابنده‌ی علمی ایران قائم به هیچ فردی نیست <Liked it!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:36 ق.ظ
It is perfect time to make a few plans for the longer term and it is time to be
happy. I've read this publish and if I could
I wish to counsel you some attention-grabbing things or tips.
Maybe you can write subsequent articles relating to
this article. I wish to learn even more things
about it!
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 06:57 ب.ظ
It's really very complicated in this active life to listen news on Television, thus I just use world wide web for that purpose, and obtain the newest news.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo