تبلیغات
پرچمداران بصیرت - رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم کنگاور

مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم

رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم کنگاور

تاریخ:چهارشنبه 27 مهر 1390-11:48 ق.ظ

تأکید رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم کنگاور؛
ملت بزرگ ایران بدون توقف و با قدرت راه پر افتخار خود را ادامه خواهد داد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در هشتمین روز از سفر به استان کرمانشاه در جمع بسیار پُر شور "مردم کنگاور و شهرهای اطراف" با استناد به پیشرفتهای ملت بزرگ ایران در سه دهه اخیر تأکید کردند: ملت عزیز ما که بخشهای بسیار دشوار راه منتخب خود را، با افتخار و قدرت پشت سر گذشته، ضمن قانع نشدن به دستاوردهای خود، از این پس نیز با "وحدت و امید و استقامت"، همه مراحل پیش رو را با موفقیت طی خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از حضور بسیار گرم و محبت آمیز جوانان و مردان و زنان مؤمن کنگاور و شهرهای صحنه، سنقر، هرسین در ورزشگاه شهید  قلی-وند کنگاور،اینگونه اجتماعات عظیم را مخصوص ایران و نشاندهنده مهر و محبت متقابل مردم و مسئولان خواندند. ایشان روحیه شاداب، اعتماد به نفس، آمادگی برای کار و وفاداری به انقلاب را از ویژگیهای بارز مردم این منطقه وسراسر کشوردانستند و افزودند: همین خصوصیات عزت آفرین، عبور انقلاب و نظام را از مراحل بسیار دشوار و پیچ های خطرناک تضمین کرده و خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر استقامت ملی و استمرار حرکت عمومی ملت بزرگوار ایران، قانع شدن به دستاوردهای میانی راه و از سوی دیگر نا امیدی از تحقق اهداف نهایی را دو آفت بزرگ توقف زا در این مسیر برشمردند و افزودند: ملت عظیم الشأن ایران، در وسط راه "تعالی و پیشرفت و افتخار" توقف نمی کنند و با اطاعت از فرمان پروردگار کریم در قرآن مجید، با قدمهای استوار و محکم راه خود را تا رسیدن به جامعه اسلامی و برخوردار از عدالت، طراوت، آگاهی و مردم سالاری حقیقی ادامه خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامی، یکپارچگی ملی را شرط دیگر استمرار موفقیت های نظام دانستند و افزودند: خوشبختانه میان قشرهای مختلف مردم و میان مردم و مسئولان وحدت خوبی برقرار است که باید عمیق تر و گسترده تر شود و محبت و حسن ظنّ متقابل افزایش یابد.
حضرت آیت الله خامنه ای نسل جوان، تحصیلکرده، آگاه و برخوردار از خصوصیات مثبت انقلاب را، مایه امید نظام و ملت دانستند و خاطر نشان کردند: دشمن در صدد است با انواع روشها از جمله سیاه نمایی، در سد مستحکم و حرکت امیدوارانه و مستمر ملت، اخلال ایجاد کند.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به بی غیرتی سردمداران رژیم طاغوت و تبعیت آنها از دستورات و سیاستهای آمریکا و انگلیس، افزودند: دشمن از این می سوزد که ایران در پرتو انقلاب اسلامی از پایگاه مطیع و رام آنان، به کشور و ملتی تبدیل شده که سینه خود را در مقابل سلطه گران سپر کرده است و با عزت و استقلال کامل، با زیاده خواهی و زورگویی مقابله می کند.
ایشان در ریشه یابی علت خشم و عصبانیت آمریکاییها از ملت ایران، به اعتراف مقامات آمریکایی درباره تأثیر ایران اسلامی در ناکام ماندن سیاستهای آمریکا بویژه در خاورمیانه اشاره کردند و افزودند: شیاطین می دانند که چشم ملتهای بیدار شده منطقه، به کشور عزیزِ ما دوخته شده است به همین دلیل تمام روشها و امکانات را به کار گرفته اند تا "ایران و ایرانی" الگوی حرکت عظیم بیداری اسلامی نشوند و خط ایستادگی ملت ایران در میان دیگر ملتها رواج نیابد.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تلاش دشمنان برای سیاه نمایی اوضاع کشور از طریق بزرگ کردن ضعف ها و کمرنگ کردن پیشرفتها، همگان بویژه اهل قلم، اصحاب مطبوعات و صاحبان تریبون و رسانه را به مراقبت و هوشیاری در این زمینه فرا خواندند و افزودند: مبادا کسی دانسته یا ندانسته با اظهار نظر، حرف و یا نوشته خود به این خواست دشمن کمک کند.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه همین بحث، مسئولان سطوح مختلف کشور را نیز به گسترش تلاش برای رفع مشکلات مردم واز بین بردن کاستی ها توصیه موکد کردند.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با تحسین دوباره خصوصیات مردم سراسر استان کرمانشاه افزودند: مردم منطقه کنگاور علاوه بر آن خصوصیات، از دیرباز، میزبان راهیان کربلای معلی و منزلگاه عاشقان حسینی بوده اند و با علاقه عمیق به دین و روحانیت، در دفاع مقدس و دیگر امتحانات الهی، کارنامه درخشانی داشته اند و همین خصوصیات آینده روشن تر آنها را به ارمغان خواهد آورد.
در ابتدای این دیدار امام جمعه شهرستان کنگاور ضمن خیر مقدم به رهبر معظم انقلاب اسلامی به رشادتها و جانفشانی مردم منطقه در زمان دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این مردم ولایتمدار همچنان استوار در راه آرمانهای انقلاب، امام راحل و شهدا گام بر می دارند و توقع دارند مسئولان اجرایی به مشکلات این منطقه خصوصاً اشتغال توجه ویژه ای داشته باشند.

بیانات در اجتماع مردم كنگاور

در هشتمین روز از سفر به كرمانشاه

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌

و الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم المصطفى محمّد و على ءاله الأطیبین الأطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فى الأرضین‌.

 خداوند متعال را سپاسگزارم كه در جمع پرشورِ مؤمنِ وفادارِ شما مردم عزیز در این بخش از استان كرمانشاه توفیق حضور پیدا كردم. به این جمعیت عظیم، این جوانان پرشور، این مرد و زن مؤمن و وفادار، مردم عزیز كنگاور، و همچنین به برادران و خواهرانى كه از صحنه، از سنقر، از هرسین در این جمع عظیم شركت كردند، به همه‌ى شما عزیزان، برادران، خواهران، جوانان و فرزندان عزیزم سلام و درود میفرستم و از خداوند متعال توفیقات شما را مسئلت میكنم.

 این بخش از استان كرمانشاه مانند بقیه‌ى بخشهاى این استان خصوصیاتى دارد كه مربوط به مردم این استان است؛ وفادارى، مهربانى، صفات نیك پهلوانى، ایمان، اخلاص و صفا و معنویت در سرتاسر این استان گسترده است؛ لیكن بعضى از بخشهاى استان خصوصیات ویژه‌اى دارند. شهر شما به عنوان میزبان راهیان كربلاى معلّى و عتبات عالیات شناخته شده است. كنگاور منزلگاه عاشقان حسینى در طول سالها و قرنهاى متمادى است. علاقه‌ى به دین و دیانت و روحانیت، از جمله‌ى خصوصیات دیگر این شهرستان است؛ كه نام شریف علماى بزرگى از برجستگان این استان، مربوط به این شهر است: مرحوم آقاى حاج آقا بزرگ محمدى عراقى، عالم معنوىِ مردمىِ اهل سلوك و تقوا، كه از چهره‌هاى برجسته‌ى این استان است، در این شهر زندگى كرده است و فیوضات و بركات فراوان این مرد بزرگ و معنوى در این شهر به مردم رسیده است. فرزند شهید ایشان هم، مرحوم آقاى حاج آقا بهاءالدین محمدى عراقى، كه در دوران طلبگىِ قم با ایشان آشنا بودیم و به ایشان اخلاص داشتیم، پرورش‌یافته‌ى این شهر است؛ عالم و شهید.

 شهر شما با اینكه در منطقه‌ى مقدم جنگى نبود، اما یكى از مراكز مهم حضورِ جهاد و مردانگى جوانان بود. بیشترین پشتیبانى‌ها را در دوران جنگ تحمیلى، جوانان این شهر و این منطقه‌ى از استان كرمانشاه نسبت به جبهه كردند؛ به همین جهت تعداد شهداى آنها هم بالاست. پشتیبانى‌هاى گوناگون و تداركاتى این شهر نسبت به جبهه‌ها را، مردان جنگ و آشنایان دوران جبهه بخوبى میدانند و میشناسند. بركات خدا بر مردم این شهر باد كه در گذشته، چه در دوران انقلاب، چه در دوران جنگ تحمیلى، و چه در دورانهاى قبل از آن، و چه در امتحانهاى دو دهه‌ى گذشته، همیشه امتحان خوبى داده‌اند. این، شناسنامه‌ى یك شهر است. این مشخصات اخلاقى و روحى و معنوى یك شهر است كه میتواند گذشته‌ى آنها را دلیل بر آینده بداند. به همین جهت اعتقاد بنده این است كه ان‌شاءالله شهر كنگاور و این منطقه‌ى از كرمانشاه، به توفیق الهى آینده‌ى بسیار خوب و درخشانى خواهد داشت.

 البته كمبودها هست. مسئله‌ى اشتغال - كه امام جمعه‌ى محترم اشاره كردند - مطلب كاملاً درستى است؛ فقط مربوط به این شهر هم نیست؛ مربوط به سرتاسر استان است. مشكل بزرگ این استان، مسئله‌ى اشتغال است؛ كه با مسئولین در میان گذاشته شده است، ان‌شاءالله بعد از این بیشتر و مؤكدتر هم مطرح خواهد شد، تا بتوانند راه‌هاى درست و صحیحى را براى رفع این مشكل جستجو و پیدا كنند و مشكل را برطرف كنند. اما این استعداد مردمى، این روحیه‌ى مردمى، این آمادگى به كار، این شور و شوق، این وفادارى به انقلاب، اینها خصوصیات مژده‌دهنده‌اى است. كشور، انقلاب و نظام، با این خصوصیات است كه توانسته است تا امروز مراحل بسیار دشوارى را پشت سر بگذارد و پیش برود.

 برادران و خواهران عزیز من! امروز كشور عزیز ما با دورانهاى قبل قابل مقایسه نیست. ما یك ملتِ دچار ركود و جمود و انزوا در همه‌ى بخشها بودیم. انقلاب كشور را زنده كرد، ملت را زنده كرد، روحیه‌ى نوآورى را در این كشور بیدار كرد و عزت را براى این ملت به ارمغان آورد. راه‌هاى زیادى را پیموده‌ایم، پیشرفتهاى زیادى انجام گرفته است؛ و این راه ادامه دارد؛ ما وسط راه توقف نمیكنیم.

 نكته‌ى مهمى وجود دارد، كه آیه‌ى شریفه‌ى قرآن در سوره‌ى فتح درباره‌ى همین نكته است: «انّ الّذین یبایعونك انّما یبایعون الله ید الله فوق ایدیهم فمن نكث فانّما ینكث على نفسه و من اوفى بما عاهد علیه الله فسیؤتیه اجرا عظیما».(1) وقتى یك ملت راهى را آغاز كرد، رسیدن به نتائج، احتیاج دارد به استقامت در آن راه، به پیشرفت در آن راه، به متوقف نشدن میان راه، به قانع نشدن به دستاوردهاى میانه‌ى راه. یكى از آفات ما این است كه تصور كنیم این مقدارى كه پیشرفت كردیم، نتائج نهائى است؛ همین جا توقف كنیم. آفت دیگر این است كه تصور كنیم چون تا این دوره و در این مدت به هدفهاى نهائى نرسیدیم، پس چراغ امید را در دل خودمان خاموش كنیم؛ فكر كنیم دیگر دسترسى نخواهیم داشت. راهى كه خداوند متعال و اسلام به ما مى‌آموزد، این است: «فلذلك فادع و استقم كما امرت و لا تتّبع اهوائهم»؛(2) راهى را كه شناختید، با دقت پیش بروید، قدمها را محكم و استوار بردارید و استقامت به‌خرج بدهید. اگر استقامت به‌خرج دادیم، آن وقت به اهداف عالى اسلامى خواهیم رسید؛ همان جامعه‌ى اسلامى‌اى كه من چند روز قبل از این در كرمانشاه تصویر و تشریح كردم. آن عدالت، آن مردم‌سالارى به معناى واقعى كلمه، آن كرامت انسانى، آن آزادى اسلامى، با پیشرفت ما، با قدمهاى استوار ما، با خسته نشدن ما، با حفظ نور امید در دلهاى ما، به توفیق الهى به دست همین جوانان تحقق پیدا خواهد كرد.

 نسل جوان كشور ما یك نسل امیدبخش است. هر نقطه‌اى كه انسان نگاه میكند، مى‌بیند جوان امروز ما داراى تحصیلات، داراى آگاهى، داراى خصوصیات مثبت انقلابىِ یك انسانى است كه میتواند به پیش برود، میتواند افقهاى دوردست را در نظر بگیرد و امیدوار باشد كه به آنها دست خواهد یافت؛ این را انسان در جوانهاى عزیز كشورمان میتواند مشاهده كند، و من به طور واضح در این مرز و بوم مشاهده كردم. این آن چیزى است كه ما را به پیش میراند، امید میدهد؛ درست نقطه‌ى مقابلِ آنچه كه دشمنان میخواهند.

 دشمنان ملت ایران با انواع تبلیغات سعى میكنند از یك نقطه‌اى، به این صف مستحكم، به این حركت مستمر، اختلال وارد كنند؛ گاهى اوقات با سیاه‌نمائى، گاهى اوقات با پنهان كردن موفقیتهاى درخشان ملت ایران در دوران انقلاب تا امروز؛ سعیشان این است كه بگویند انقلاب نتوانست از عهده بربیاید. آنچه كه آنها را میسوزاند، همین است كه ملت ایران با اعتماد به نفسى كه به وسیله‌ى انقلاب به دست آورد و با ایمان روشنى كه انقلاب به ما داد، توانسته است در مقابل سلطه‌ى مادى و معنوى دشمنان سینه سپر كند و بایستد و مقاومت كند.

 كشور ما زیر پاى دشمنان بود. تهران براى مأموران صهیونیستِ خبیث یك نقطه‌ى امن و آرام محسوب میشد، كه بیایند اینجا، از كیسه‌ى ملت ایران بخورند و استراحت كنند؛ آرامشى را كه در سرزمینهاى اشغالى براى آنها فراهم نبود، اینجا به دست بیاورند. كشور ما جائى بود كه سیاستهاى آمریكا و انگلیس و احیاناً كشورهاى دیگرِ مستكبر و مستعمر، خطمشى زندگى را در آن تعیین و ترسیم میكرد. آن كسانى كه حكومت كشور و قدرت كشور در دست آنها بود، اینها نه توانى داشتند، نه اراده‌اى داشتند، نه غیرتى داشتند كه در مقابل دشمنان این ملت بایستند، نه آنچنان پشتوانه‌ى مردمى‌اى داشتند كه بتوانند با مستكبران و مداخله‌گران خارجى مخالفت كنند. امروز آن كسانى كه سیاستهاى آنها بر این كشور حاكم بود، مى‌بینند كه ملت ایران با استقلال كامل در مقابل خواسته‌هاى آنها مى‌ایستد. آنها به این معنا اعتراف كردند كه بسیارى از سیاستهاى آمریكا -  بخصوص سیاستهاى خاورمیانه‌اى آمریكا - به خاطر ایستادگى ملت ایران و جمهورى اسلامى ناكام شده و به نتیجه نرسیده است؛ پیداست عصبانى‌اند. سعى آنها این است كه سیاه‌نمائى كنند - این یكى از راه‌هاست - بخصوص امروز كه ملتهاى منطقه بیدار شده‌اند. هشیارى ملتهاى منطقه و بیدارى اسلامى آنها، ملت ایران و انقلاب اسلامى در ایران را مطرح كرده است و جلوى آنها قرار داده است. آنها میخواهند الگو گرفته نشود؛ میخواهند ایران و ایرانى و جمهورى اسلامى ایران الگوى آن ملتها نشود؛ لذا سیاه‌نمائى میكنند - بخصوص در چشم آن ملتها - پیشرفتها را كمرنگ میكنند، ضعفها را درشت میكنند.

 همه باید مراقب باشند. در كشور، كسانى كه اهل نوشتنند، اصحاب مطبوعات، كسانى كه رسانه‌ها دست آنهاست، كسانى كه تریبونها دست آنهاست، مراقب باشند به این خواست دشمنان كمك نكنند. بعضى دانسته، بعضى ندانسته، با اظهارنظرهاشان، با حرفهاشان، به خواست دشمن كمك میكنند؛ باید همه مراقب باشند. دشمن امروز میخواهد از جمهورى اسلامى یك چهره‌ى نامطلوبى به ملتهاى منطقه نشان بدهد تا آنها به این طرف سوق داده نشوند و خط ایستادگى در مقابل استكبار - كه خصوصیت ملت ایران است - در میان آنها رواج پیدا نكند؛ لذا ما باید مراقب باشیم.

 مسئولان كشور در هر نقطه‌اى كه هستند، در سطوح مختلف، سعیشان این باشد كه كاستى‌ها را از بین ببرند؛ مشكلات را از سر راه مردم بردارند؛ در حد مقدورات كشور، زندگى را براى مردم آسان كنند؛ از تلاش و دوندگى و سعى و كوشش باز نایستند؛ این مربوط به مسئولان كشور است. آن كسانى هم كه داراى تریبونهاى گفتن هستند، داراى رسانه هستند، صدایشان در جامعه شنیده میشود، سعى كنند نقاط برجسته‌ى این ملت را طبق میل دشمن كوچك نكنند، تضعیف نكنند، كمرنگ نكنند. این هوشیارى ملت ایران باید همواره محفوظ بماند.

 ما راه بسیار دشوارى را آغاز كردیم و به توفیق الهى از بخشهاى بسیار دشوار آن عبور كردیم. جنگ تحمیلى، از بخشهاى دشوار بود؛ تحریمهاى چندین ساله و پى‌درپى، از بخشهاى دشوار بود. ملت ایران از همه‌ى اینها، با افتخار و با قدرت عبور كرده است؛ بعد از این هم از همه‌ى پیچهاى خطرناك، با استقامت، با ایستادگى، با موفقیت عبور خواهد كرد. این احتیاج دارد به یكپارچگى ملى، كه خوشبختانه امروز این یكپارچگى وجود دارد و روزبه‌روز هم بایستى بیشتر شود؛ هم اتحاد و اتفاق میان قشرهاى مردم، آحاد مردم، بخشهاى گوناگون با یكدیگر؛ هم الفت و مودت و محبت بین مردم و مسئولین، كه بحمدالله امروز وجود دارد.

 این منظره‌اى كه امروز شما در اینجا مشاهده میكنید - كه در شهرستانهاى دیگر كرمانشاه هم همین مناظر، همین محبتها، همین تراكم جمعیتها تكرار شده است و در سرتاسر كشور همین طور است - در هیچ نقطه‌ى دنیا چنین چیزى وجود ندارد؛ این وحدت، این الفت، این حسن ظن، این محبتى كه میان مردم و مسئولین نظام جمهورى اسلامى وجود دارد؛ این مخصوص ملت ایران و مخصوص نظام جمهورى اسلامى است.

 پروردگارا ! به محمد و آل محمد، رحمت و بركات خودت را بر این مردم نازل كن. پروردگارا ! به محمد و آل محمد، مشكلات كوچك و بزرگ ملت ایران را با همت خود مردم و همت مسئولان برطرف بفرما. پروردگارا ! به محمد و آل محمد، دشمنان ملت ایران را سركوب و مأیوس بفرما. پروردگارا ! روح مطهر شهیدان عزیز ما را با پیغمبر محشور كن. پروردگارا ! روح مطهر امام را از ما راضى و خشنود بگردان. قلب مقدس ولى‌عصر (ارواحنا فداه) را از ما راضى و خشنود كن؛ ما را مشمول دعاى آن بزرگوار قرار بده.

بسیار خوشحالم از دیدار با شما مردم عزیز كنگاور و این منطقه‌ى شرقى كرمانشاه.

والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته‌


نوع مطلب : اخبار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 11:30 ق.ظ
I know this site provides quality based articles or reviews and extra data, is
there any other web site which provides these data in quality?
http://cammypolle.soup.io
جمعه 20 مرداد 1396 09:58 ب.ظ
Hi my family member! I wish to say that this article is awesome, great written and include approximately all
vital infos. I would like to look more posts like this .
Can you lose weight by doing yoga?
پنجشنبه 12 مرداد 1396 05:28 ق.ظ
Hello there! I simply want to offer you a big thumbs up for the excellent information you have got here on this post.
I will be returning to your website for more soon.
manicure
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 07:04 ب.ظ
Hi there would you mind sharing which blog platform you're
using? I'm going to start my own blog soon but I'm having a tough time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I'm looking for something
unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 12:00 ق.ظ
Every weekend i used to visit this site, for the reason that i wish for enjoyment, since this this site conations actually fastidious funny material too.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo