تبلیغات
پرچمداران بصیرت - رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم كرمانشاه

مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان قم

رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم كرمانشاه

تاریخ:چهارشنبه 20 مهر 1390-04:24 ب.ظ

رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم كرمانشاه تبیین كردند:
حضور و اراده ملت؛ معیار اصلی برای مقابله با چالشهای پیش روی نظام/ دو نكته مهم در انتخابات؛ مشاركت گسترده مردم و وفاداری به قانون/ جنبش وال استریت؛ شروع بحران و بن بست كامل نظام سرمایه داری غرب
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در جمع پُرشور هزاران نفر از مردم كرمانشاه در ورزشگاه آزادی این شهر، در سخنان مهمی به تبیین نقش، جایگاه و حضور و عزم مردم در نظام جمهوری اسلامی بعنوان معیار اصلی و تأثیرگذاری استفاده از ظرفیت و تواناییهای برجسته مردم برای مقابله با چالش های سخت و نرم و حركت شتابان در مسیر پیشرفت علمی، اقتصادی، صنعتی و كشاورزی پرداختند.
حضرت آیت الله خامنه ای گسترش و موفقیت تحولات و جنبش های گوناگون اجتماعی را، همواره وابسته به ارتباط و نزدیكی آن جنبش با مردم دانستند و افزودند: در تاریخ معاصر ایران، دو تجربه مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت  وجود دارد كه نقش بی بدیل "مردم" عامل مؤثر در موفقیت ابتدایی این دو تجربه تاریخی بودند اما چون این دو حركت، از مردم فاصله گرفتند، نهایت و سرانجام آنها، استبداد رضاخانی و كودتای 28 مرداد شد.
ایشان خاطر نشان كردند: هیچ حادثه ای در تاریخ ایران همانند انقلاب اسلامی وجود ندارد كه "مردم" در پیروزی و ادامه آن نقش مستقیم و اساسی داشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامی مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی را، تمام نشدن نقش مردم با پیروزی آن، ارزیابی كردند و افزودند: استمرار نقش و حضور مردم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، از حكمت، تدبیر و ژرف نگری امام بزرگوار (ره) بود كه ملت ایران را بدرستی شناخته و باور كرده بود و به تواناییها و عزم راسخ ملت ایران، ایمان داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای با مروری گذرا به تدابیر امام خمینی(ره) در فاصله كوتاهی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله رأی گیری از مردم برای تعیین نوع نظام، برای تشكیل مجلس خبرگان قانون اساسی، تأیید قانون اساسی و انتخاب اولین رئیس جمهور، تأكید كردند: در طول 32 سال گذشته همواره و بدون وقفه همه مسئولان نظام اسلامی اعم از رهبری، خبرگان رهبری، رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شوراهای اسلامی با رأی و نظر مردم برگزیده شده اند.
ایشان افزودند: در 32 سال گذشته، سلائق و ذائقه های مختلف سیاسی نیز بر سر كار آمدند كه حتی برخی از آنها با اصول نظام زاویه داشتند، اما ظرفیت عظیم مردمی نظام اسلامی، بدون ناشكیبائی، از همه این مسائل عبور كرد كه اصلی ترین علت آن، همان حضور و ایمان مردم و پایبندی مردم به نظام اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آرمانهای بلند نظام جمهوری اسلامی و مخالفت آن با نظام استكبار و بی عدالتی بین المللی و چالشهای دشمنان برای این نظام، خاطرنشان كردند، اگر چنین نظامی بخواهد بماند و به مسیر حركت خود ادامه دهد، نیازمند نیرو و ظرفیت عظیم مردمی است كه با تدبیر امام خمینی(ره) از متن اسلام گرفته شد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند بر اساس این تدبیر و به پشتوانه ایمان، عزم و حضور مردم ، نظام جمهوری اسلامی ایران بر همه چالشهای سخت و نرم فائق آمده است و به لطف خداوند، در آینده نیز بر هر چالشی پیروز خواهد شد.
رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود، برخی چالشهایی را كه نظام اسلامی توانسته با اتكاء به مردم بر آنها فائق بیاید، بیان كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به جنگ تحمیلی 8 ساله بعنوان یكی از چالشهای بزرگ در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، افزودند: دفاع مقدس را مردم اداره كردند و نظام اسلامی بواسطه ایمان، عشق و صفای مردم، در این جنگ نابرابر پیروز شد. ایشان تأكید كردند: جا دارد كه آن حوادث ممتاز و زیبای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان بازخوانی شود.
رهبر انقلاب اسلامی، فشارها و تحریم های اقتصادی را كه از ابتدای پیروزی انقلاب از جانب دشمنان اعمال شد، یكی دیگر از چالش های پیش روی نظام اسلامی خواندند و افزودند: تحریم و فشار اقتصادی برای ملت ایران، مسئله جدیدی نیست زیرا نظام اسلامی با صبر و بصیرت مردم بویژه جوانان توانسته است از همه این محدودیتها بعنوان یك فرصت استفاده كند و در میدانهای نوآوری، و ابتكار به پیشرفتهای بزرگی دست پیدا كند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به فتنه 18 تیر سال 78 و فتنه سال 88 در تهران بعنوان یكی از چالش های پیچیده پیش روی نظام، خاطر نشان كردند: حضور مردم، این دو فتنه را نیز به شكست كشاند بگونه ای كه پنج روز بعد از فتنه 18 تیر، حركت عظیم 23 تیر در سراسر كشور بوقوع پیوست و در فتنه 88 ، دو روز بعد از حوادث عاشورا، حركت عظیم و كم نظیر مردم در 9 دی روی داد.
ایشان مسئله هسته ای را یكی دیگر از چالش های پیش روی نظام برشمردند كه مسئولان توانستند با اتكاء به پشتیبانی و اقتدار مردمی، در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی كنند.
رهبر انقلاب اسلامی، پیشرفتهای علمی و فناوری كشور را یكی از عرصه های بسیار مهم نقش آفرینی مردم بویژه جوانان دانستند و افزودند: امروز در سراسر كشور بخصوص در مراكز علمی و حساس، جوانان ایرانی، كارهای بزرگی را از لحاظ علم و فناوری انجام می دهند كه زمینه ساز اعتماد به نفس ملت ایران و همچنین رونق اقتصادی كشور است.
حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنان خود به دو نكته مهم اشاره كردند: 1ـ سیاستگذاران غربی واقعیت نظام اسلامی ایران را كه همان نقش، حضور و بافت مردمی است، متوجه شوند. 2ـ مسئولان از ظرفیت های بزرگ و ابتكارات و حضور مردمی در همه عرصه ها استفاده كنند.
ایشان خطاب به سیاستگذاران استكبار خاطرنشان كردند: ایران را با برخی كشورهای دیگر اشتباه نگیرید، زیرا در ایران اسلامی اراده و عزم مردم نقش اصلی را دارد و مردم در انقلاب، صاحب سهم هستند.
رهبر انقلاب اسلامی تاكید كردند: بر همین اساس دنیا بداند، اگر مسئولی هم در كشور بخواهد، كج روی كند و حركت دیگری در قبال انقلاب اسلامی براه بیاندازد، مردم او را حذف خواهند كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای حضور گرم و پُرشور امروز مردم كرمانشاه را نمونه ای از پشتیبانی مردمی نظام اسلامی برشمردند و ضمن تشكر از این حضور پُرشكوه  خاطر نشان كردند: من راضی به رنج و زحمت مردم در چنین استقبال هایی نیستم.
ایشان همچنین خطاب به مسئولان تأكید كردند: نظام اسلامی در هر عرصه ای كه مسئولان با شناخت تواناییهای مردم از آن بهره گرفته اند، موفق و پیروز بوده است اما در هر عرصه ای كه مسئولان نتوانسته اند زمینه حضور مردم را فراهم كنند، ناكامی هایی بروز كرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مهم آن است كه مسئولان بتوانند در عرصه های مختلف با مهارت، دقت و ابتكار، مدل و فرمول حضور مردم را پیدا كنند.
ایشان با اشاره به نامگذاری دهه آینده بعنوان دهه پیشرفت و عدالت و تعیین سیاستهای كلان نظام در چارچوب سند چشم انداز 20 ساله، سیاستهای اصل 44 و سیاستهای برنامه پنج ساله كه با واقع نگری انجام شده است، خاطرنشان كردند: اگر زمینه حضور مردم برای تحقق این هدفها تأمین شود، این هدفها زودتر از زمان تعیین شده به نتیجه خواهند شد.
رهبر انقلاب اسلامی، ترسیم مدلهای قابل فهم برای حضور مردم در عرصه های مختلف بویژه عرصه اقتصادی و تولید را از وظایف مسئولان برشمردند و تأكید كردند: قوای مجریه، قضائیه و مقننه باید زمینه حضور مردم را فراهم و از نیرو و نشاط مردم بویژه جوانان استفاده كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای این نكته را هم به مسئولان گوشزد كردند كه هرگونه سازو كار برای حضور مردم در عرصه های اقتصادی و تولیدی باید شفاف باشد.
ایشان، مسئولان را به قدرشناسی مردم و نیت خدمتگزاری خالصانه توصیه كردند و در خصوص توقعات مردم از مسئولان افزودند: تعامل و همكاری و وحدت مسئولان بویژه در رده های بالا، تمركز بر اولویت های كشور و پرهیز از مسائل فرعی و حاشیه ای، كار و تلاش بی وقفه، صداقت، عمل به وعده ها، دوری از مناقشات، امانت و پاكدستی،  برخورد با متخلف خائن ،حل مسئله اشتغال ، تقویت تولید ،كشاورزی و صنعت از مطالبات اصلی مردم هستند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: اگر در جایی مسئولان نتوانند كاری را انجام دهند و صادقانه به مردم بگویند، مردم حرفی ندارند اما مشكل و ناراحتی مردم در مواقعی است كه در برخورد با متخلف و پیگیری عدالت كوتاهی می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اهمیت مبارزه قاطعانه و مدبرانه با فساد مالی و اداری خاطر نشان كردند: خوشبختانه در قضیه فساد بانكی اخیر، مسئولان سه قوه با یكدیگر همكاری خوبی دارند و این قضیه باید تا رسیدن به نتیجه ادامه یابد و متخلف، هر كه باشد با آن برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.
رهبر انقلاب اسلامی، پیشگیری را اولویت اصلی مبارزه با فساد خواندند و خاطر نشان كردند: اگر به هر دلیلی، فساد بدلیل كوتاهی در پیشگیری محقق شد، در این شرایط، پیگیری مقابله با فساد، نباید مورد غفلت قرار گیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای رعایت فرهنگ اسلامی و حفظ ارزشهای انقلاب را از جمله توقعات مهم عموم مردم برشمردند و تأكید كردند: بسیاری از مردم توقع دارند كه ظواهر اسلامی و فرهنگ اسلامی در جامعه رعایت شود و مسئولان باید این موضوع را مورد توجه جدی قرار دهند.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی كه در اسفند ماه برگزار خواهد شد، انتخابات را مظهر حضور مردم و دمیده شدن روح تازه در كالبد كشور دانستند و افزودند: انتخابات در همه دوره ها برای مردم، كشور و نظام یك دستاورد بزرگ بوده است و به همین دلیل دشمن همواره تلاش كرده است كه یا انتخابات برگزار نشود و یا انتخابات كمرنگ باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی بعنوان محور اصلی تصمیم گیریهای كشور ، خاطر نشان كردند : در انتخابات دو موضوع مهم باید مورد توجه قرار گیرد : 1- حضور وسیع و گسترده مردم 2- قانونگرایی و احترام به رای مردم.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری قضایای فتنه سال 88 افزودند: گناه اصلی آتش افروزان فتنه 88 ، تمكین نكردن به قانون و رأی مردم بود.
حضرت ایت الله خامنه ای تأكید كردند، اگر بعد از انتخابات هم، اعتراضی وجود داشته باشد، مسیر قانونی آن مشخص است.
ایشان انتخاب نماینده را هم موضوعی مهم خواندند و افزودند: باید نماینده ای انتخاب شود كه دلسوز، مؤمن، علاقه مند، و غیر مرتبط به كانونهای ثروت و قدرت باشد و بر اساس وجدان، دین و وظایف انقلابی عمل كند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین به تحولات اخیر منطقه و جنبش "وال استریت" در آمریكا اشاره كردند و افزودند: نمود اصلی حركتهای اخیر در مصر، تونس، لیبی، بحرین، یمن، و دیگر مناطق، شكست سیاستهای آمریكا در منطقه است.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: البته آمریكائیها تلاش زیادی دارند تا بر تحولات منطقه مسلط شوند اما ملتها، بیدار شده اند و سیاستهای استكبار به نتیجه نخواهد رسید.
ایشان به مسئولیت مهم مردم ایران در قبال تحولات منطقه اشاره كردند و افزودند: ملت ایران بعنوان الگوی حركتهای اخیر منطقه تأثیر زیادی در جهت گیری این حركت ها دارد و پیشرفت، امنیت، مشاركت عمومی، اعتماد به نفس ملی و وحدت ملی ایران، قطعاً تأثیر مثبت و پیشبرنده خواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جنبش "وال استریت" در آمریكا، آنرا مسئله مهمی خواندند و افزودند: اگر چه مقامات آمریكایی در ابتدا تلاش كردند تا این حركت اعتراضی را كوچك نشان دهند اما اكنون مجبور به اعتراف شده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سكوت چند هفته ای رسانه ها و مقامات آمریكایی در قبال جنبش اعتراضی "وال استریت" خاطر نشان كردند: مدعیان آزادی بیان بعد از آنكه مجبور به اعتراف به این حركت اعتراضی شدند، با آن به شدت برخورد كردند و چهره واقعی آزادی بیان، حمایت از حقوق بشر و حمایت از آزادی اجتماعات در نظام سرمایه داری و لیبرال دموكراسی را نشان دادند.
ایشان با اشاره به دست نوشته های چندین هزار معترض در آمریكا كه خود را نود و نه درصد و اكثریت ملت آمریكا معرفی می كنند ، افزودند : مردم آمریكا در واقع به حاكمیت اقلیت یك درصدی بر اكثریت نود و نه درصدی  معترض هستند كه مالیات و پول مردم آمریكا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی میكنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: ممكن است حكومت آمریكا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سركوب كند اما نمی تواند ریشه های آن را از بین ببرد.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: ریشه های این حركت در آینده آن چنان گسترش خواهد یافت كه نظام سرمایه داری آمریكا و غرب را زمین خواهد زد.
ایشان شدت عمل در برخورد با معترضان در انگلیس را نیز نمونه دیگری از عملكرد مدعیان حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان دانستند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه واقعیت های امروز نظام سرمایه داری، درس عبرت برای كسانی است كه خواستار عمل به روشهای نظام سرمایه داری غرب هستند، افزودند: نظام سرمایه داری در بن بست كامل قرار گرفته و بحران غرب بطور كامل شروع شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: جهان در یك مقطع حساس و تاریخی قرار گرفته است كه ملت ایران و همچنین ملتهای مسلمان می توانند نقش آفرینی كنند و نظام اسلامی ایران می تواند الگو بودن خود را اثبات كند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ، استان كرمانشاه را از لحاظ جایگاه انسانی، طبیعی و جغرافیایی یكی از استانهای ممتاز كشور برشمردند و با اشاره به ویژگیهای جوانمردی، سلحشوری، وفاداری و صفات نیك پهلوانی مردم كرمانشاه، افزودند: زندگی همراه با همدلی و مدارای اقوام، مذاهب و گویش‌های مختلف در استان كرمانشاه یكی از ویژگی های برجسته مردم این استان است.
رهبر انقلاب با اشاره به نقش ممتاز و ایستادگی مردم كرمانشاه در دوران دفاع مقدس و همچنین وجود شخصیت های ارزشمند دینی، علمی، ادبی و هنری و ورزشی در استان كرمانشاه، نقش زنان این استان را نیز برجسته خواندند و تأكید كردند: در هیچ استان و شهری در ایران بغیر از یك نمونه ، تعداد زنان شهیده و جانبازان زن به تعداد استان كرمانشاه نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای شرایط طبیعی، آبهای فراوان سطحی، زمین های مستعد كشاورزی، قابلیت های گردشگری و نزدیكی با مراكز مهم اقتصادی كشور را از دیگر ویژگی های استان كرمانشاه برشمردند و خاطر نشان كردند: با وجود همه این امتیازات و و ویژگیها، مشكلات متعددی در استان كرمانشاه وجود دارد كه در رأس همه آنها موضوع اشتغال است.
ایشان تأكید كردند مسئولان باید همه همت و تلاش خود را برای برطرف كردن مشكلات استان كرمانشاه بكار گیرند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه كرمانشاه به حضرت آیت الله خامنه ای خیر مقدم گفت.


نوع مطلب : اخبار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How long do you grow during puberty?
دوشنبه 27 شهریور 1396 06:05 ق.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing,
it is rare to see a great blog like this one these days.
thaliathurmon.wordpress.com
شنبه 21 مرداد 1396 02:20 ق.ظ
Hello! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate!

He always kept talking about this. I will forward this
write-up to him. Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing!
What do eccentric heel drops do?
پنجشنبه 12 مرداد 1396 06:15 ق.ظ
I was suggested this blog by my cousin. I'm not sure whether this post
is written by him as no one else know such detailed about my
trouble. You're incredible! Thanks!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 04:16 ب.ظ
Hi this is kinda of off topic but I was wondering if blogs
use WYSIWYG editors or if you have to manually code
with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding experience
so I wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:36 ق.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your web site
and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your
blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo